Pokud jste nalezli tuto stránku při fulltextovém
vyhledávání, tímto odkazem se dostanete na
hlavní rozcestí a stránky tématicky související.

Lékárnička


lékarnička první pomoci a další doplňující vybavení a léky (ilustrační foto)

Lékárnička by měla obsahovat přinejmenším všechny základní obvazy a doplňky potřebné pro poskytnutí laické první pomoci. Tedy všechno, co obsahuje standardní autolékárnička (se kterou může být v tomto případě počítáno). Dále přidejte nejzákladnější léky na tišení bolesti, přípravky na žaludeční i střevní potíže, na snížení horečky a také v dostatečném množství všechny léky, které dlouhodobě užívá některý člen v domácnosti. Při nákupu do zásoby se poraďte s vaším lékárníkem. Vyberte takové přípravky, které mají dlouhou skladovatelnost a takové, které by byly použitelné jak pro dospělé, tak i pro děti. Použijte přednostně ty, se kterými už máte z minulosti zkušenost, že u vás účinkují a že na ně nemáte alergii.

Součástí rodinné lékárničky by měl být i lékařský teploměr (pokud možno na neelektrickém principu), pinzeta, spínací špendlíky, dostatek náplasti, gázy, vaty a také kvalitní a dobře nabroušené celokovové nůžky (tj. sterilizovatelé).

I když se cítíte zcela zdraví, přeci jen počítejte s eventualitou, že vzniklý stres, fyzické vyčerpání a nepravidelné stravování může přivodit únavu, bolesti hlavy, namožení svalů, nespavost a žaludeční nevolnost. Přibalte pružné obinadlo, mast tišící bolesti zad a kloubů, mast na spáleniny, borovou vodu, oční kapky. I vitamíny přijdou vhod více než kdy jindy. V krizových situacích stoupá i možnost poranění či kontaminace. Je tedy namístě mít i dostatek dezinfekčních a hygienických prostředků - jak na ošetření, tak na běžné umývání.

I když krém na opalování a repelent proti komárům nepatří mezi léčiva, udělejte si na ně také místo. Může se stát, že budete okolnostmi donuceni strávit venku delší dobu než vám bude milé a pak budou oba tyto prostředky k nezaplacení.


[ dopravní prostředky ] - [ oděvy, přikrývky ]